από αριστερά:ο Συνήγορος για τα δικαιώματα του Παιδιού κ. Μόσχος Γ., το στέλεχος του Κ.Π. «Θησέας Κυκλάδων» κα. Θεοδωροπούλου Φ. και ο Δήμαρχος Ίου κ. Πετρόπουλος Μ.
Τη σχολική χρονιά 2023 -2024 το Κέντρο Πρόληψης «Θησέας Κυκλάδων» συνεργάστηκε με εκπαιδευτικούς ΣΤ΄ τάξης Δημοτικών Σχολείων της Πάρου και της Άνδρου στην υλοποίηση προγραμμάτων σε μαθητές με θέμα τη μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο. Η μετάβαση από το Δημοτικό σχολείο στο Γυμνάσιο αποτελεί μια από τις πιο σημαντικές αλλαγές στη ζωή των μαθητών, καθώς […]
Αφήστε μια απάντηση