Τα διαδικτυακά εργαστήρια για γονείς με τίτλο: «Με αφορμή ένα παραμύθι… εξερευνούμε τον γονεϊκό μας ρόλο» επιστρέφουν!
Τη Δευτέρα 4 Μαρτίου 2024 θα ξανασυναντηθούμε με γονείς, που έχουν συμμετάσχει σε παρεμβάσεις του Κέντρου Πρόληψης «ΘΗΣΕΑΣ ΚΥΚΛΑΔΩΝ», και θα μοιραστούμε σκέψεις για την γονεϊκότητα μέσα από τον κόσμο ενός παραμυθιού.
Στόχος είναι να φροντίσουμε τη σχέση μας και τον ρόλο μας ως γονείς, αξιοποιώντας τα μηνύματα και τους συμβολισμούς του παραμυθιού, καθώς και το μοίρασμα με τους άλλους γονείς.
Περισσότερες πληροφορίες στα τηλ. 22840 24745 & 22810 85149 (καθημερινά 9:00 – 15.00)
Οι υπηρεσίες του Κέντρου Πρόληψης απευθύνονται στους πολίτες των Κυκλάδων και είναι δωρεάν.
Τη σχολική χρονιά 2023 -2024 το Κέντρο Πρόληψης «Θησέας Κυκλάδων» συνεργάστηκε με εκπαιδευτικούς ΣΤ΄ τάξης Δημοτικών Σχολείων της Πάρου και της Άνδρου στην υλοποίηση προγραμμάτων σε μαθητές με θέμα τη μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο. Η μετάβαση από το Δημοτικό σχολείο στο Γυμνάσιο αποτελεί μια από τις πιο σημαντικές αλλαγές στη ζωή των μαθητών, καθώς […]