Με την ολοκλήρωση του Εισαγωγικού Σεμιναρίου που πραγματοποιήθηκε 2 και 3 Μαρτίου 2016, και μετά από αίτημα των εκπαιδευτικών θα συνεχιστεί η εκπαίδευση κάθε δεύτερη Τετάρτη 6-9 μμ στο χώρο του 2ου Δημοτικού Σχολείου Μυκόνου.
Τη σχολική χρονιά 2023 -2024 το Κέντρο Πρόληψης «Θησέας Κυκλάδων» συνεργάστηκε με εκπαιδευτικούς ΣΤ΄ τάξης Δημοτικών Σχολείων της Πάρου και της Άνδρου στην υλοποίηση προγραμμάτων σε μαθητές με θέμα τη μετάβαση από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο. Η μετάβαση από το Δημοτικό σχολείο στο Γυμνάσιο αποτελεί μια από τις πιο σημαντικές αλλαγές στη ζωή των μαθητών, καθώς […]